15.03.2021 | Aktuality

Deník DnO

Zuzana Kasová

Jak vypadá měsíc absolventky Muzikálového herectví v Divadle na Orlí, když jsou okolnosti více než nepříznivé nám pomocí deníkového záznamu přiblížila Zuzana Kasová. 

Foto: Jan Šmach 

25. 1.

Mailová schránka plná not a nahrávek písní do inscenace Broadway Babies. Tak začíná téměř každý den. Sama u počítače si pouštím nahrávky od Dady a zpívám si vokály, které napsala. Je mi u toho ale smutno, jelikož si pokaždé vzpomenu na osobní hodiny ansámblu, kdy jsme se všichni smáli, že to někomu nejde, pro někoho to je moc těžké, další si zase zapomněl noty, tak musí koukat k sousedovi… Jsou to všední věci, které najednou chybí. S velkou pravděpodobností bychom se 1.2. mohli do divadla vrátit, tak jsem zvědavá, jestli to tak opravdu bude.

26. 1.

Dnes jsem měla hodinu s panem Hegnerem online. Dělali jsme operu. V Broadway Babies mám zpívat Mariu z WSS (West Side Story) a mám to zpívat klasicky. Jsem z toho zmatená, ale cítím jisté pokroky.

27. 1.

Dnes jsme se měli dozvědět, jestli se 1.2. nastoupí na Orlí!!! Nic jsme se nedozvěděli, ferman je nachystaný na dva týdny, snad se to dozvíme zítra, snad to vyjde, všichni si to moc přejeme.

28. 1.

Vláda mluvila jen o maturantech, náš nástup do divadla se odsouvá na neurčito. Když přišel mail od Kamily Murlové, produkční z Orlí, bylo mi upřímně smutno… Zase se to odsouvá. Kde máme brát motivaci?

29. 1.

Dnes z Orlí přišly maily o zkoušení. Od příštího týdne se začneme scházet online na ansámbl a herecké připomínky s Hankou Mikoláškovou… Popravdě si myslím, že to mělo přijít mnohem dřív, celý leden jsme skoro nic nemuseli. Ano, měli jsme materiály, učili se doma sami písničky, ale jakmile má člověk dozor, tak toho dělá více a lépe! Jsem zvědavá, jak to bude online probíhat.

30. 1

Nic zvláštního se nestalo.

31. 1.

Volala mi choreografka, že si dáme online choreografie mé sólové písničky. ONLINE! Na to jsem tedy zvědavá. V pondělí v 10:00 máme online ansámbl s paní Dadou. Nesnáším slovo online.

1. 2.

Online ansámbl byl zmatený. Paní Dada mě špatně slyšela a trvalo to, než jsme to vymyslely tak aby vše probíhalo tak, jak má. Volala choreografka, že se můžeme sejít v pátek na Orlí! Prý jeden student může mít konzultaci s jedním pedagogem, takže žádné online choreo nebudou! Juhu!

2. 2.

Dnes jsme měli online hereckou konzultaci s Hankou Mikoláškovou. Bylo to super si konečně povídat s režiséry inscenace o tom, co zatím slyší jen sousedé. Povídali jsme si o charakteristice postav, které mám v průběhu BB ztvárnit. Nejvíce jsme se zasekli u Ježíše – Getseman. Pěvecky je to pro mě dost náročné a bojuju s tím. Dali mi nové podněty k přístupu a jsem za to moc ráda. Při loučení mi bylo zase smutno, protože mě začíná hodně štvát, že jsme jen doma!!!

3. 2.

Nic zvláštního se nestalo.

4. 2.

Celý den jsem byla na brigádě v práci. Našla jsem si práci, protože jsem absolvent bez vidiny práce v divadle a velkým strachem o svou existenci. Takže budu zatím prodávat kávu, dokud se situace nevzpamatuje a dokud někdo neobjeví, jak jsem skvělá herečka.

5. 2.

Dopoledne jsem měla choreografii s paní Achilles! Konečně něco nebylo online! Dělali jsme choreografii z Chicaga – „Mámu“. Bude to super! O patro pod námi v divadle ve stejnou chvíli nahrávala kapela naše podklady, bylo to nádherné, cítit tu kapelu.

6. 2.

Máme nahrávky!

7. 2.

Nic zvláštního se nestalo.

8. 2.

Dnes jsem byla na zkoušce kostýmů. Mám božské kalhoty, jen jsou dost těžké a zlaté flitry o sebe zavazí, tak doufám, že v tom vydržím tančit celé představení…

9. 2. + 10. 2.

Celý den jsem byla v práci.

11. 2.

Dnes jsem jela do Prahy. První čtená natáčení, které mi vyšlo!

12. 2.

Dnes po zkoušce na Kavčích horách sedám do vlaku, jelikož mám zítra první hereckou konzultaci na Orlí s Markem Mojžíškem. Jsem moc zvědavá, konečně nějaká osobní konzultace!

13. 2.

Dnes mi Marek popsal scénu a průběh celé inscenace. Já mu zazpívala své sólové písničky a konzultovali jsme, co přibližně se během toho bude dít. Popravdě cítím velkou absenci osobních korepetic, protože dokud si to pořádně nenazpíváme a nesehrajeme se dohromady, tak si nejsem jistá, jestli je co dělat.

14. 2.

Nic zvláštního se nestalo.

 

15. 2.

Bojuju s Getsemanama… Ta písnička je sice božská, a to doslova, ale zatím mi nesedla. Bojuju s tím, že si tam většina interpretů dělá, co chce, a to já právě neumím. Dada mi říká, ať se klidně držím not, ale zní to popravdě dost strojeně. Tak nevím, co s tím.

16. 2.

Nic zvláštního se nestalo.

17. 2.

Dada chce, abychom nahráli „Tonight“, aby z toho mohla udělat pracovní nazpívanou verzi pro choreografie… Ach jo. Zítra se na to vrhnu.

18. 2.

Nemám den. Byl to boj. Po téměř dvou hodinách snažení o co nejlepší nahrávku přicházím o hlas a konečné C3 nezní. Slíbila jsem, že to pošlu dopoledne. Musela jsem si dát pauzu a po nabrání sil jsem to zkusila ještě jednou. Sice nedokonalou ale přijatelnou nahrávku odesílám Dadě se slovy: „Omlouvám se“

19. 2.

Dnes jsem si šla za paní Murlovou svázat noty, které jsem si po dobu dvou měsíců tiskla doma. Potkala jsem v šestém patře paní Dadu, jak korepetuje, a na jevišti choreografku, jak tančí s dalšími spolužáky. Měla jsem pocit, jako by vše bylo zase v pořádku. Dokonce Dada řekla, že když už tam jsme všichni, tak si zkusíme „Tonight“. To mi byl tedy čert dlužen, ale užila jsem si to. Alespoň těch pár momentů se spolužáky u piana. To mi chybí.

20. 2.

Nic zvláštního se nestalo.

21. 2.

Paní Dada chce nahrát „Walking In Space“, abychom měli nahrávku k choreo jako s „Tonight“… Toto nahrávání mě jednou zabije.

22. 2.

Zítra mám zkoušku na Orlí, tak jsem zvědavá, kam se to posune.

23. 2.

Dneska jsem zpívala Mariu z balkonu nad jevištěm, snad mi ta výška pomůže k výškám.

24. 2. + 25. 2.

Celý den jsem byla v práci.

26. 2.

Tak vláda omezila od pondělí 1.3. pohyb mezi okresy. Distanční život pokračuje.

27. 2. + 28. 2.

Nic zvláštního se nestalo.

1. 3.

Přišel mail od Marka Mojžíška, režiséra Broadway Babies, že se celý březen nebudeme potkávat. Pouze distančně, pokud bude potřeba. Jinak je naše práce pouze domácí.